فایل ورد شبيه سازي عددي رفتار ديناميكي مواد دانه اي كشاورزي در محيط هاي گسسته با ارايه مدلي با المان هاي مجزا

لینک دانلود

 فایل ورد شبيه سازي عددي رفتار ديناميكي مواد دانه اي كشاورزي در محيط هاي گسسته با ارايه مدلي با المان هاي مجزا دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد شبيه سازي عددي رفتار ديناميكي مواد دانه اي كشاورزي در محيط هاي گسسته با ارايه مدلي با المان هاي مجزا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد شبيه سازي عددي رفتار ديناميكي مواد دانه اي كشاورزي در محيط هاي گسسته با ارايه مدلي با المان هاي مجزا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد شبيه سازي عددي رفتار ديناميكي مواد دانه اي كشاورزي در محيط هاي گسسته با ارايه مدلي با المان هاي مجزا :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله تحقيقات مهندسي کشاورزي

تعداد صفحات :22

یكی از عوامل مهم در دقت شبیه سازی مدل های DEM، انطباق شكل المان های به كار رفته در مدل كامپیوتری با شكل ذرات یا اجسام در سیستم حقیقی است. مطالعات انجام شده به كمك مدل های DEM در زمینه سیستم های حاوی مواد دانه ای، تاكنون مدل هایی بوده اند كه المان های به كار رفته در آنها كروی یا بیضی مانند بوده است. از آنجا كه شكل اكثر میوه ها و سبزی ها غیر كروی و نامنظم اند مدل های حاوی این گونه المان ها نمی تواند بیان كننده رفتار دقیق آنها باشد. مقاله حاضر مدلی را ارایه می كند كه المان های آن می تواند كروی یا غیر كروی باشد. در این مدل، شكل هر المان با تركیبی از گویها (كرات در سیستم های سه بعدی و دوایر در دو بعدی) با اندازه های مختلف، با هم پوشانی دلخواه بین آنها تعیین می شود به طوری كه شكل نهایی آنها بسیار نزدیك به شكل واقعی میوه یا محصول مورد نظر باشد. نتایج ارزیابی تئوری مدل نشان دهنده تنها 0.07 درصد خطاست كه این امر دلالت بر صحت فرموله شدن مدل و الگوریتم های موجود در آن است. همچنین، نتایج ارزیابی تجربی مدل برای بررسی دقت پیش بینی رفتار یك سیستم فیزیكی مشابه نشان می دهد كه مدل توانسته است با دقت 82 درصد رفتار سیستم را پیش بینی کند. این میزان خطا می تواند به میزان دقت در اندازه گیری خصوصیات فیزیكی و مكانیكی مورد نیاز سیستم ربط داده شود. به منظور نشان دادن توانایی مدل در شبیه سازی انتقال و فراوری محصولات كشاورزی، نمونه هایی از كاربرد مدل در این زمینه ارایه شده است. نتایج این شبیه سازی ها به صورت نمودارهای تغییرات نیروهای عمودی وارد بر جسم (كه باعث لهیدگی آنها هستند) و نیروهای مماسی (كه منشا خراشیدگی هستند) ارایه شده است. علاوه بر این، تصاویر ارایه شده در این مقاله كه برگرفته شده از انیمیشن های حاصل از نتایج مدل هستند توانایی مدل را در شبیه سازی فرایندهای مختلف محصولات كشاورزی بیان می کنند.
كلید واژه: المان های مجزا، رفتار دینامیكی، شبیه سازی عددی، مواد دانه ای

توضیحات بیشتر