فایل ورد ارزيابي ميزان اشتغال زايي جذب توريست بر اساس الگوي ايستاي داده- ستاده منطقه اي (مطالعه موردي استان فارس)

لینک دانلود

 فایل ورد ارزيابي ميزان اشتغال زايي جذب توريست بر اساس الگوي ايستاي داده- ستاده منطقه اي (مطالعه موردي استان فارس) دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزيابي ميزان اشتغال زايي جذب توريست بر اساس الگوي ايستاي داده- ستاده منطقه اي (مطالعه موردي استان فارس)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزيابي ميزان اشتغال زايي جذب توريست بر اساس الگوي ايستاي داده- ستاده منطقه اي (مطالعه موردي استان فارس)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزيابي ميزان اشتغال زايي جذب توريست بر اساس الگوي ايستاي داده- ستاده منطقه اي (مطالعه موردي استان فارس) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي اقتصادي

تعداد صفحات :32

در این مقاله با استفاده از تکنیک داده- ستاده لئونتیف (الگوی سمت تقاضا) و جدول داده- ستاده سال 1375 استان فارس، اثر مخارج توریست های خارجی به تفکیک توریست های اروپایی، آسیایی و آمریکایی و همچنین تاثیر حذف تقاضای نهایی بخش توریسم و حذف کل بخش توریسم و افزایش تقاضای نهایی آن بر میزان اشتغال در بخش های مختلف اقتصادی استان فارس بررسی شده است. نتایج محاسبات نشان داده که در ازای یک سال مخارج توریست اروپایی، آمریکایی و آسیایی به ترتیب 7، 7 و 9 شغل جدید ایجاد می شود. همچنین ضریب فزاینده اشتغال (تعداد شغل های ایجاد شده در اثر یک میلیارد ریال مخارج) توریست های اروپایی، آمریکایی و آسیایی به ترتیب 92، 91 و 93 نفر برآورد شده و ضریب فزاینده بخش هتل و رستوران از پایین ترین رقم برخوردار است. نتایج حاصل از محاسبه تاثیر حذف تقاضای نهایی بخش توریسم بر میزان اشتغال کل و اشتغال بخش های مختلف اقتصادی استان حکایت از این دارد که کل اشتغال حدود 29 درصد کاهش می یابد و بیش ترین کاهش در اشتغال به ترتیب در بخش های خدمات عمومی، حمل و نقل و انبارداری، هتل و رستوران و صنعت رخ می دهد. کم ترین تاثیر پذیری مربوط به بخش اداره امور عمومی و ساختمان بوده است. حذف کل بخش توریسم (تقاضای نهایی و واسطه ای) میزان اشتغال کل را 39 درصد کاهش می دهد. بیش ترین کاهش اشتغال را به ترتیب در بخش های کشاورزی و واسطه گری های مالی و کم ترین کاهش را در اداره امور عمومی ایجاد می کند؛ همچنین افزایش 10، 15 و 20 درصدی در تقاضای نهایی از بخش توریسم استان باعث افزایش میزان اشتغال زایی کلیه بخش ها می شود. در عین حال خود بخش توریسم بیش از همه از این امر تاثیر می پذیرد.
كلید واژه: اشتغال زایی، تكنیك داده- ستاده، ضرایب فزاینده اشتغال، توریسم، استان فارس

توضیحات بیشتر