فایل ورد نقش ساختار صنعت نساجي و استراتژيهاي تجاري بر قاچاق پارچه و بررسي سازمان قاچاق پارچه در استان سيستان و بلوچستان (مطالعه موردي، زاهدان و زابل)

لینک دانلود

 فایل ورد نقش ساختار صنعت نساجي و استراتژيهاي تجاري بر قاچاق پارچه و بررسي سازمان قاچاق پارچه در استان سيستان و بلوچستان (مطالعه موردي، زاهدان و زابل) دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد نقش ساختار صنعت نساجي و استراتژيهاي تجاري بر قاچاق پارچه و بررسي سازمان قاچاق پارچه در استان سيستان و بلوچستان (مطالعه موردي، زاهدان و زابل)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد نقش ساختار صنعت نساجي و استراتژيهاي تجاري بر قاچاق پارچه و بررسي سازمان قاچاق پارچه در استان سيستان و بلوچستان (مطالعه موردي، زاهدان و زابل)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد نقش ساختار صنعت نساجي و استراتژيهاي تجاري بر قاچاق پارچه و بررسي سازمان قاچاق پارچه در استان سيستان و بلوچستان (مطالعه موردي، زاهدان و زابل) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي اقتصادي

تعداد صفحات :36

بررسی وضع فعلی صنعت نساجی حاکی است این صنعت با چهار مشکل اساسی: نیروی کار مازاد؛ کمبود سرمایه و وجود ماشین آلات فرسوده؛ عدم کارآیی راهبردهای تجاری و در نهایت گسترش قاچاق پارچه در کشور مواجه است. این مقاله با هدف تبیین این چهار مشکل اساسی و با استفاده از اطلاعات و آمار موجود و نیز انجام مطالعات میدانی نمونه ای در یکی از استانهای کشور صورت گرفته است. نتایج حاصل از پژوهش نشان می دهد که صنعت نساجی بالاترین درصد اشتغال کشور را داراست اما از لحاظ ارزش افزوده حایز رتبه هفتم در میان 23 گروه صنعتی است. بهره وری نیروی کار آن حدود چهل درصد متوسط بهره وری نیروی کار کل صنایع و رتبه آن در میان گروههای 23 گانه صنعتی رده 21 می باشد. 97 درصد کارکنان این صنعت مهارتی کمتر از تکنسین داشته و سطح تحصیلات 80 درصد کارکنان آن کمتر از دیپلم می باشد. این ساختار نامناسب حاکم بر صنعت و نیز ناهماهنگی مبتلا به استراتژیهای تجاری کشور و به تبع آن صنعت، باعث عدم کارآیی این صنعت و ضعف تولیدات صنعتی آن شده و قاچاق دایم التزاید پارچه به کشور را در پی داشته است، به طوری که بر اساس برآوردهای تحقیق در طول سال 1379 میزان قاچاق پارچه از مبادی مختلف به کشور حدود 305 میلیون دلار یا 192704 میلیون ریال بوده است. این در شرایطی است که کل فروش پنج کارخانه اول نساجی کشور در طول یک سال معادل 276125 میلیون ریال و به عبارت دیگر حدود 14 درصد کل قاچاق پارچه به کشور بوده است. همینطور نتایج پژوهش حاکی است که قاچاق کالا به کشور نه به صورت پدیده ای خودبخودی و غیر منسجم بلکه ساختاری سازمان یافته و با تشکیلات بسیار منسجم و قوی می باشد که در قالب مقاله به تفصیل به آن پرداخته شده است.
كلید واژه:

توضیحات بیشتر