فایل ورد بررسي نقش سرمايه گذاري خارجي در انتقال مديريت و فناوري پيشرفته جهت تامين اهداف صادراتي برنامه سوم

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي نقش سرمايه گذاري خارجي در انتقال مديريت و فناوري پيشرفته جهت تامين اهداف صادراتي برنامه سوم دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي نقش سرمايه گذاري خارجي در انتقال مديريت و فناوري پيشرفته جهت تامين اهداف صادراتي برنامه سوم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي نقش سرمايه گذاري خارجي در انتقال مديريت و فناوري پيشرفته جهت تامين اهداف صادراتي برنامه سوم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي نقش سرمايه گذاري خارجي در انتقال مديريت و فناوري پيشرفته جهت تامين اهداف صادراتي برنامه سوم :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه اقتصادي

تعداد صفحات :26

رویکرد به راهبرد توسعه صادرات یا سرمایه گذاری صادرات گرا به موازات سیاست جانشینی واردات؛ به مفهوم ایجاد توان تولید و رقابتی شدن اقتصاد در بازار داخل و خارج و با توجه به تجارب حاصله از کشورهای شرق آسیا، زمینه لازم جهت به کارگیری الگوی رشد درون زا را فراهم آورده است. تابع تولید الگوهای رشد درون زا، به شکل تابع خطی Y=AK دیده می شود، که آن تابع Y، تولید ناخالص داخلی، K، سرمایه انسانی و فیزیکی و A، عوامل مؤثر بر فناوری می باشد. مفروضات مترتب بر این تابع، اهمیت سرمایه گذاری مستقیم خارجی در انتقال فناوری را روشن ساخته، و مشارکت فعال در مبادلات بین المللی در سطوح مختلف در (سطح کالا و خدمات، سرمایه فنی و انسانی) را در دستور کار فعالیت تولیدی قرار می دهد. در الگوی رشد درون زا، بومی شدن فناوری یا انتقال مدیریت فناوری به عنوان یکی از فرضیات اساسی دیده می شود و مبادلات سرمایه انسانی و فنی، به عنوان اساس و پایه انتقال مدیریت فناوری مطرح می باشد. اگر اساسی ترین چالش توسعه صادرات را سرمایه گذاری مولد بدانیم، تحقق سرمایه گذاری مولد، منوط به سمت و سوی اقتصاد رقابتی در داخل و خارج، می تواند زمینه مبادله کالا و خدمات و سرمایه فنی و انسانی را فراهم آورد، مشروط بر این که سرمایه گذاری بر اساس الگوی رشد درون زا یا الگوی AK و فرضیه های مربوط به آن باشد.
كلید واژه: تكنولوژی، سرمایه گذاری خارجی، انتقال تكنولوژی، صادرات غیرنفتی، ایران

توضیحات بیشتر