فایل ورد بررسي مشكوكين به بلع بسته هاي مواد (Body Smugglers) بستري شده در بيمارستان لقمان در سالهاي 1378 و1379

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي مشكوكين به بلع بسته هاي مواد (Body Smugglers) بستري شده در بيمارستان لقمان در سالهاي 1378 و1379 دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي مشكوكين به بلع بسته هاي مواد (Body Smugglers) بستري شده در بيمارستان لقمان در سالهاي 1378 و1379  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي مشكوكين به بلع بسته هاي مواد (Body Smugglers) بستري شده در بيمارستان لقمان در سالهاي 1378 و1379،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي مشكوكين به بلع بسته هاي مواد (Body Smugglers) بستري شده در بيمارستان لقمان در سالهاي 1378 و1379 :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشكده پزشكي

تعداد صفحات :12

یکی از راههای قاچاق مواد مخدر، حمل درونی (از راه حفرات و سوراخهای بدن) یا Body Smuggling است. البته اسامی دیگری مانند: body packing و body stuffing , mules نیز برای این پدیده بکار می رود. برآوردی از روشهای حمل مواد، محتوای بسته ها، نحوه بسته بندی، بررسی مرگهای ناشی از body smuggling و نتایج روشهای تشخیصی و درمانی، در برنامه ریزی جهت فراهم آوردن امکانات درمانی و تشخیصی در تمام بیمارستانها و فعالیتهای پیش گیرنده از آن در سطح جامعه، می تواند نقش موثری در کاهش تعداد این افراد و اجرای قانون داشته باشد.این مطالعه از نوع Case series با نمونه گیری بصورت تصادفی است. در افراد مشکوک به بلع بسته های مواد که در بیمارستان لقمان بستری شده اند (در عرض 2 سال، 1378 و 1379) سن، جنس، وضعیت تاهل، شغل، میزان تحصیلات، تعداد وزن بسته ها، نوع ماده حمل شده و نتیجه رادیوگرافی شکم و نیاز به جراحی و اقدامات درمانی انجام شده بحث شده است و 16 مورد در سال 1379 آزمایش Thin Layer Chromatography (TLC) بر روی خون و ادرار انجام گرفته است. افراد مشکوک به بلع بسته های مواد 33 مورد بودند که 32 نفر آنها body smuggler شناخته شدند. تمامی حاملین درونی مواد (body smuggler) مرد بودند. حداکثر سن 62 سال و حداقل سن 20 سال و میانگین سنی 41 سال داشتند. حداقل وزن بسته ها یک نخود و حداکثر وزن بسته ها 1000 گرم و میانگین آن 360 گرم بود. حداقل تعداد بسته های یک عدد و حداکثر تعداد بسته ها 54 عدد و میانگین آن 10 عدد بود و محتوای بسته ها در 84 درصد تریاک و 13 درصد (4 مورد) هروئین و در 1 مورد حشیش بود و هیچ موردی از کوکائین و آمفتایین وجود نداشت. از این افراد، 81 درصد معتاد بودند، 27 درصد (7 مورد) فوت کردند و 18 درصد (6 مورد) تحت عمل جراحی قرار گرفتند که 33 درصدشان بعد از عمل فوت نمودند.
كلید واژه:

توضیحات بیشتر