فایل ورد بررسي فراوانيTransfusion Transmitted Virus) TTV) در بيماران همودياليزي HCV مثبت و نقش آن در افزايش ALT

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي فراوانيTransfusion Transmitted Virus) TTV) در بيماران همودياليزي HCV مثبت و نقش آن در افزايش ALT دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي فراوانيTransfusion Transmitted Virus) TTV) در بيماران همودياليزي HCV مثبت و نقش آن در افزايش ALT  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي فراوانيTransfusion Transmitted Virus) TTV) در بيماران همودياليزي HCV مثبت و نقش آن در افزايش ALT،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي فراوانيTransfusion Transmitted Virus) TTV) در بيماران همودياليزي HCV مثبت و نقش آن در افزايش ALT :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشكده پزشكي

تعداد صفحات :6

ویروس TTV یک ویروس جدید انسانی می باشد که برای اولین بار Nishazawa در ژاپن آنرا معرفی نمود و نام آنرا Transfusion Transmitted Virus نهاد و این ویروس را مسئول هپاتیت ناشی از انتقال خون دانست. اهم فرضیاتی که در مورد این ویروس مطرحست عبارتند از: تشدید سیر بیماری کبدی در بیماران مبتلا به هپاتیت C توسطTTV، انتقال ویروس از طریق تزریق خون، نقش این ویروس در هپاتیت فولمینانت nonA-nonG و سیروز کریپتوژنیک و ... مطالعه ما با هدف اصلی بررسی نقش TTV بر افزایش تیترAlanine aminotransferase (ALT) در بیماران HCV مثبت همودیالیزی و بررسی ارتباط مثبت شدن TTV با بعضی از فاکتورهای مربوط به بیماری بوده است.در این مطالعه 37 بیمار همودیالیزی مراجعه کننده به یکی ازمراکز دیالیز تهران مورد بررسی قرار گرفتند. TTV در این بیماران به روش PCR کاوش گردید، همچنین 4 نوبت متوالی ALT اندازه گیری شد و متوسط آن تعیین گردید و مقایسه ای بین دو گروه TTV مثبت و TTV منفی انجام گرفت. در این بررسی TTV در 19.8 درصد موارد مثبت بوده است. ارتباط معنی داری بین مثبت بودن TTV و افزایش تیتر ALT، سابقه تزریق خون و طول مدت دیالیز مشاهده نشد. با توجه به نتایج بررسی حاضر می توان اینگونه استنتاج کرد که TTV در افزایش تیتر ALT در بیماران HCV مثبت نقشی ندارد. و شاید با پی گیری این بیماران بتوان در آینده اثبات نمود که TTV، بیماری کبدی ناشی از هپاتیت C را تشدید نمی نماید.
كلید واژه:

توضیحات بیشتر