فایل ورد بررسي اثر اسيد آسكوربيك بر كسب و پايداري ترجيح مكان شرطي شده ناشي از مرفين در موش كوچك آزمايشگاهي ماده

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي اثر اسيد آسكوربيك بر كسب و پايداري ترجيح مكان شرطي شده ناشي از مرفين در موش كوچك آزمايشگاهي ماده دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي اثر اسيد آسكوربيك بر كسب و پايداري ترجيح مكان شرطي شده ناشي از مرفين در موش كوچك آزمايشگاهي ماده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي اثر اسيد آسكوربيك بر كسب و پايداري ترجيح مكان شرطي شده ناشي از مرفين در موش كوچك آزمايشگاهي ماده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي اثر اسيد آسكوربيك بر كسب و پايداري ترجيح مكان شرطي شده ناشي از مرفين در موش كوچك آزمايشگاهي ماده :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيزيولوژي و فارماكولوژي

تعداد صفحات :10

افزایش فعالیت مسیر دوپامینرژیك مزولیمبیك در ناحیه تگمنتوم شكمی (Ventral Tegmenta Area-VTA) توسط مرفین منجر به ایجاد وابستگی روانی می گردد. عملكرد گیرنده های دوپامینی می تواند تحت اثر اسید آسكوربیك قرار گیرد. همچنین این ماده سبب كاهش عوارض سندرم ترك در موش های معتاد شده و ایجاد تحمل به مرفین را به تاخیر می اندازد. در این مطالعه نقش احتمالی اسید آسكوربیك در كسب و پایداری پدیده ترجیح مكان شرطی شده ناشی از مرفین در موش كوچك آزمایشگاهی ماده مورد بررسی قرار گرفت.موش های سوری از نژاد سوییس - وبستر به وزن 25-20 گرم در این آزمایشات مورد استفاده قرار گرفتند و ترجیح مكان شرطی شده به روش Biased در حیوانات القا شد. آزمایش های انجام شده نشان داد كه مرفین1-10 mg/kg) به صورت زیرجلدی) توانست ترجیح مكان شرطی شده وابسته به دوز ایجاد كند. دوزهای مختلف اسید آسكوربیك (1000-1 میلی گرم بر كیلوگرم) توانست اثر مرفین را به صورت غیر وابسته به مقدار تغییر دهد. تجویز مزمن اسید آسكوربیك (1000-1 میلی گرم بر كیلوگرم) نیز توانست اثر مرفین را به صورت غیر وابسته به مقدار تغییر دهد. این نتایج پیشنهاد می كنند كه اثرات پاداشی مرفین می تواند به شدت تحت تاثیر اسید آسكوربیك قرار گیرد اما احتمالا این ویتامین از طریق یك مكانیسم واحد عمل نمی كند.
كلید واژه: مرفین، اسید آسكوربیك، ترجیح مكان شرطی شده، موش كوچك آزمایشگاهی

توضیحات بیشتر