فایل ورد مطالعه آماري نوزادان مبتلا به پلي داكتيلي طي سالهاي 1372 لغايت 1378 در مركز آموزشي درماني شهيد اكبر آبادي

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه آماري نوزادان مبتلا به پلي داكتيلي طي سالهاي 1372 لغايت 1378 در مركز آموزشي درماني شهيد اكبر آبادي دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه آماري نوزادان مبتلا به پلي داكتيلي طي سالهاي 1372 لغايت 1378 در مركز آموزشي درماني شهيد اكبر آبادي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه آماري نوزادان مبتلا به پلي داكتيلي طي سالهاي 1372 لغايت 1378 در مركز آموزشي درماني شهيد اكبر آبادي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه آماري نوزادان مبتلا به پلي داكتيلي طي سالهاي 1372 لغايت 1378 در مركز آموزشي درماني شهيد اكبر آبادي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم پزشكي رازي (مجله دانشگاه علوم پزشكي ايران)

تعداد صفحات :5

وجود بیش از پنج انگشت در انسان از ناهنجاریهای شایع میباشد و تحت عنوان چند انگشتی یا پلی داكتیلی(Polydactyly) نامیده می شود. پلی داكتیلی دومین ناهنجاری شایع در انگشتان بعد ازچسبندگی انگشتان (Syndactyly) می باشد. شیوع آن درسیاهپوستان یك در 300 و در سفید پوستان یك در 3000 می باشد. این ناهنجاری بصورت اتوزومال غالب به ارث می رسد. تعداد زیادی از ژنهای Home box درگروه های مختلف سلولی شناخته شده اند كه درتوسعه مراحل تكاملی اعضای بدن دخالت دارند. بنظر می رسد كه موتاسیونهایی كه در ژنهای Hox، فاكتورهای رشد و رسپتورهای مورفوژن اتفاق می افتند در ایجاد این ناهنجاری درهنگام توسعه اعضاء دخالت دارد. با توجه به بررسیهای انجام شده دربیمارستان شهید اكبر آبادی طی سالهای 1372 لغایت 1378 شیوع پلی داكتیلی 0.83 در هر 1000 تولد می باشد.
كلید واژه: پلی داكتیلی، اتوزومال غالب، ناهنجاری مادرزادی، موتاسیون

توضیحات بیشتر