فایل ورد بررسي ارزش هاي فرهنگي در ايران و امكان دستيابي به هدف ارايه به نحو مطلوب استاندارد هاي بين المللي حسابداري

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي ارزش هاي فرهنگي در ايران و امكان دستيابي به هدف ارايه به نحو مطلوب استاندارد هاي بين المللي حسابداري دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي ارزش هاي فرهنگي در ايران و امكان دستيابي به هدف ارايه به نحو مطلوب استاندارد هاي بين المللي حسابداري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي ارزش هاي فرهنگي در ايران و امكان دستيابي به هدف ارايه به نحو مطلوب استاندارد هاي بين المللي حسابداري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي ارزش هاي فرهنگي در ايران و امكان دستيابي به هدف ارايه به نحو مطلوب استاندارد هاي بين المللي حسابداري :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بررسيهاي حسابداري و حسابرسي

تعداد صفحات :24

نزدیك به دو دهه از ترجمه و نشر استانداردهای بین المللی حسابداری، و چند سالی از تشكیل كمیته های استانداردها و رهنمودهای حسابداری، و تدوین بیانیه های حسابداری با قید ‹ مطابقت آن با استانداردهای بین المللی حسابداری› می گذارد. ایران كشوری با ویژگی های فرهنگ جمعی، فاصله زیاد قدرت و كنترل قانونی، گریز شدید از نامعلومی و استقرار گسترده نهادهای قانونی، اقتصاد دولتی و سیاسی، همانند بسیاری از كشورهای در حال توسعه، تفاوت زیادی در زمینه های فرهنگی، سیاسی، قانونی، اقتصادی با سایر كشورها دارد. حرفه حسابداری به عنوان یك زیرفرهنگ نمی تواند در كشورهای با فرهنگ های متفاوت یكسان عمل نماید. تصریح چارچوب نظری كمیته رهنمودهای حسابداری ایران مبنی بر ارائه مطلوب (منصفانه) صورت های مالی در تضاد با الزام قانونی در استفاده از دفاتر قانونی (مالیاتی) جهت گزارشگری مالی، و دخل و تصرف كمیته در برخی روش های مندرج در استانداردهای بین المللی حسابداری (نظیر حذف روش لایفو در ارزیابی موجودی كالا) بوده و ارائه مطلوب نتایج عملكرد و وضعیت مالی واحدهای تجاری را دشوار كرده است. مولر (Mueller) ادعا می كند براساس استان فارس صورت بندی می شود و می توان با آن تخصیص بهینه اعتبارات را برای هر سال تعیین كرد. نتایج حاصل از مدل، با توزیع واقعی اعتبارات مقایسه می شود ونشان می دهد كه روش جاری توزیع و تخصیص اعتبارات تبصره 3 بودجه بهینه نبوده و نه تنها قادر نیست اهداف تعیین شده را محقق سازد، بلكه باعث خردشدن اعتبارات نیز می شود. همچنین تعیین بخشی از بودجه تحت عنوان اعتبار توزیع نشده، بدون برنامه مشخص قبلی برای توزیع آن، مانع رسیدن به سطوح بالاتر ازبهینه سازی تخصیص كل اعتبارات گردیده است. همچنین نتایج این مطالعه نشان می دهد مدل پیشنهادی قادر است تخصیص های بهینه را براساس محدودیت های تعیین شده معین كند، كسری یا مازاد احتمالی را پیش بینی كرده و جهت رفع آن به تصمیم گیران كمك نماید و در نتیجه به اهداف تعیین شده برسد.
كلید واژه: بودجه بندی سرمایه ای، بهینه سازی، برنامه ریزی آرمانی، تبصره 3 بودجه تخصیص اعتبارات

توضیحات بیشتر