فایل ورد آيا برداشتن پيوند استخوان از بين دو كورتكس داخلي و خارجي ايلياك اثري روي ميزان درد و خونريزي موضعي محل برداشتن پيوند دارد؟

لینک دانلود

 فایل ورد آيا برداشتن پيوند استخوان از بين دو كورتكس داخلي و خارجي ايلياك اثري روي ميزان درد و خونريزي موضعي محل برداشتن پيوند دارد؟ دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد آيا برداشتن پيوند استخوان از بين دو كورتكس داخلي و خارجي ايلياك اثري روي ميزان درد و خونريزي موضعي محل برداشتن پيوند دارد؟  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد آيا برداشتن پيوند استخوان از بين دو كورتكس داخلي و خارجي ايلياك اثري روي ميزان درد و خونريزي موضعي محل برداشتن پيوند دارد؟،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد آيا برداشتن پيوند استخوان از بين دو كورتكس داخلي و خارجي ايلياك اثري روي ميزان درد و خونريزي موضعي محل برداشتن پيوند دارد؟ :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشکي گيلان

تعداد صفحات :5

مقدمه: پیوند استخوان یكی از شایع‌ترین اعمال جراحی ارتوپدی، و شایع‌ترین محل برداشتن پیوند استخوان كرت ایلیاك است.هدف: این مطالعه با هدف ارزیابی یك روش برداشتن پیوند استخوان از مابین كورتكس ‌خارجی و داخلی ایلیاك و بررسی اثر این روش برداشت روی میزان درد و هماتوم در محل برداشتن پیوند، انجام شده است. روش فوق با روش معمول كه طی آن پیوند استخوان از كورتكس خارجی ایلیاك و استخوان اسفنجی همراه آن برداشته می‌شود، مقایسه شده است.مواد و روش‌ها: در یك مطالعه آینده‌نگر (هم گروهی) 60 بیمار به طور اتفاقی در دو گروه الف و ب تقسیم شدند، در گروه الف پیوند استخوان از كورتكس ‌خارجی ایلیاك همراه با استخوان اسفنجی برداشته شد و در گروه ب پیوند از مابین دو كورتكس داخلی و خارجی ایلیاك برداشته شد. 48 بیمار برای مدت دو سال پیگیری شدند [(گروه الف 25 بیمار (83%) و گروه ب 23 بیمار[(77%) نتایج: دو سال پس‌از عمل جراحی اختلاف معنی داری بین دو گروه الف(20%) و گروه ب (17%) از لحاظ میزان درد محل برداشتن پیوند وجود نداشت (p<0.02) و نیز در مورد هماتوم موضعی بعد از عمل جراحی اختلاف عمده و معنی داری مشاهده نشد. وزن متوسط پیوند برداشته شد. در گروه الف 36 گرم و در گروه ب 7/25 گرم بود. زمان متوسط عمل جراحی در گروه الف 14 دقیقه و در گروه ب 3/20 دقیقه بود.نتیجه‌گیری: روش برداشتن پیوند استخوان از بین دو كورتكس داخلی و خارجی ایلیاك در كاهش درد و هماتوم موضعی محل برداشتن پیوند تاثیر چندانی ندارد اما باعث طولانی‌تر شدن عمل جراحی شده و مقدار پیوند برداشته شده در این روش كمتر از روش معمول خواهد بود.
كلید واژه: پیوند استخوان، خونریزی، درد، كورتكس

توضیحات بیشتر