فایل ورد محاسبه ميزان فرابرآورد تبخير- تعرق مرجع با استفاده از داده‌هاي ايستگاه هاي هواشناسي غيرمرجع در ايران

لینک دانلود

 فایل ورد محاسبه ميزان فرابرآورد تبخير- تعرق مرجع با استفاده از داده‌هاي ايستگاه هاي هواشناسي غيرمرجع در ايران دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد محاسبه ميزان فرابرآورد تبخير- تعرق مرجع با استفاده از داده‌هاي ايستگاه هاي هواشناسي غيرمرجع در ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد محاسبه ميزان فرابرآورد تبخير- تعرق مرجع با استفاده از داده‌هاي ايستگاه هاي هواشناسي غيرمرجع در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد محاسبه ميزان فرابرآورد تبخير- تعرق مرجع با استفاده از داده‌هاي ايستگاه هاي هواشناسي غيرمرجع در ايران :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله تحقيقات مهندسي کشاورزي

تعداد صفحات :24

تولید محصولات زراعی و باغی در ایران عمدتاً با آبیاری است، به‌طوری ‌كه در حال حاضر حدود 93 درصد كل آب استحصالی كشور در بخش كشاورزی و باغداری مصرف می شود. حاكم بودن وضعیت اقلیمی خشك و نیمه‌خشك در اكثر دشت های كشاورزی و كمبود آب برای آبیاری در این دشت ها باعث شده است تا نیازهای آبی گیاهان زراعی و باغی محاسبه شده در اختیار كشاورزان قرار گیرد. نیاز آبی معمولاً با استفاده از داده‌های ایستگاه های هواشناسی سینوپتیك و با روش فائو- پنمن- مانتیث برآورد می شود. در این روش باید از داده‌هایی استفاده شود كه از ایستگاه های كاملاً آبیاری‌شده (ایستگاه مرجع) برداشت شده باشند، اما اكثر ایستگاه های معتبر هواشناسی ایران در مناطق خوب آبیاری‌شده احداث نشده‌اند، از این رو داده‌های برداشت شده در آنها از لحاظ استفاده در محاسبات نیاز آبی دقت مطلوبی ندارد. در این مطالعه، 153 ایستگاه سینوپتیك كه سطح كشور را تا حد مطلوبی پوشش می‌دهند، انتخاب و از داده‌های دما، رطوبت، سرعت باد، ساعات آفتابی، و بارندگی آنها استفاده شده است. سپس مقادیر فرابرآورد تبخیر- تعرق مرجع پس از اصلاح داده‌های دما برای هر ایستگاه به صورت سالانه و فصلی محاسبه و در نهایت سطح كشور بر اساس میزان این فرا‌برآورد به صورت سالانه و فصلی پهنه‌بندی شده است. حداكثر مقدار فرابرآورد سالانه برابر با 41 درصد در مناطق جنوب شرقی كشور، برای فصل بهار و تابستان برابر با 68 درصد در نواحی مركزی و غرب كشور و برای فصل پاییز و زمستان برابر با 65 درصد در نواحی مركزی و جنوب ‌شرقی كشور است.
كلید واژه: ایستگاه مرجع، تبخیر- تعرق مرجع، دما، فائو- پنمن- مانتیث، فرا‌برآورد

توضیحات بیشتر